Přerušovaný půst – cesta k očistě a hubnutí

Přerušovaný půst – cesta k očistě a hubnutí

Přerušovaný půst se v médiích objevuje čím dál častěji. Slovo půst vyvolává v mnohých lidech výrazné antipatie a nabíhají jim myšlenky na týden o vodě. Tak to ale vůbec není. Co je přerušovaný půst?

Rozdělíte si den na fázi jezení a nejezení

V rámci jednoho dne si naplánujete období, kdy budete jíst a kdy nebudete jíst. Doba, kdy nebudete jíst, se nazývá půst. Měl by trvat minimálně 12 hodin a můžete k němu klidně využít i váš osmihodinový spánek. Nevypadá to tak náročně, že?

Obrazek prispevku Prerusovany pust cesta k ociste a hubnuti - Přerušovaný půst - cesta k očistě a hubnutí

To je ale jenom začátek, okna mohou mít různé délky:

16/8 – nejznámější rozdělení dne. V osmi hodinách jíte, 16 hodin ze dne jste o vodě. Někdo má snídani-oběd, někdo preferuje oběd-večeře. Můžete to přizpůsobit dle vašeho denního harmonogramu.

20/4 – už spíše pro pokročilé. 4 hodiny jíte – většinou stihnete 1 malé jídlo, jedno větší. A 20 hodin opět o vodě.

OMAD – toto už je pro mnohé lidi extrémní. Jí se jednu hodinu denně, kde sníte většinou jedno jídlo (může být o několika chodech).

Vypadá to jednoduše, co? Opravdu to není nic složitého. Navíc v době půstu stihnete mnohem více dalších věcí místo toho, abyste neustále stáli u plotny, nebo navštěvovali lednici. Například se můžete podívat na Playamo online kasino recenz, zda by se zde nedaly vydělat nějaké peníze na vícechodové menu pro OMAD. Co vy na to?

Proč vlastně držet přerušovaný půst?

Důvodem je inzulinová rezistence. Pokud často jíme, nebo uždibujeme. Vždy to musí tělo zpracovat a vypustit do těla inzulin, který zpracuje cukr v krvi. Pokud se to děje často, vzniká v těle cukrovka. Pokud dáme tělu dostatečnou pauzu od jídla, stihne se zregenerovat a připravit na další porci v žaludku.

Pavel Gašpar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *