3 tipy k osobnímu růstu, které vás opravdu posunou

3 tipy k osobnímu růstu, které vás opravdu posunou

Mnoho lidí je nespokojených se svým současným stavem: málo placená práce, protivní kolegové, egoistický šéf, narůstající splátky hypotéky, nemoci a problémy v rodinných vztazích.

To vše ale je jen o nastavení mysli. Jak začít přemýšlet tak, abychom tyto negativní jevy ze svého života dostali, nebo alespoň odfiltrovali jejich negativní účinky na naše zdraví a psychickou pohodu?

Obrazek prispevku 3 tipy k osobnimu rustu ktere vas opravdu posunou Uklidneni a meditace - 3 tipy k osobnímu růstu, které vás opravdu posunou

1. Uklidnění a meditace

Pokud je tělo ve stresu, vyplavuje kortizol. Kortizol slouží k tomu, že vás připraví na zásobení svalů sacharidy a vy můžete utéct před lvem, vlkem, tygrem, či jiným zvířetem. V současné době tímto způsobem už tělo moc nevyužíváme. Ale vyplavování kortizolu při stresu zůstává v těle naprogramováno až do dnes. Pokud tedy tělo neustále stresujeme plným diářem, množstvím nesplněných úkolů, neustálým přemýšlením nad prací a navíc k tomu minutu co minutu kontrolujeme zeď na Facebooku, Instagramu, kde vidíme jak se daří celebritám, známým, sousedům na dovolené… Je to pro tělo neustálý stres.

Navíc si díky bílému světlu z televize/monitorů/telefonů narušujeme spánek. Poslední studie říkají, že byste měli dvě hodiny před plánovaným spánkem vynechat zdroje ostrého bílého světla. Jedině tak mozek pozná, že je večer. Vyplaví melatonin a vy můžete usnout.

Pro tělo je obrovsky důležité mít během dne čas na sebe. Dát si chvíli pauzu na místě, kde vás nebude nikdo nepříjemně rušit nějakými povinnostmi. Vypněte i telefon. Třeba se začtěte do příjemné knihy, poslechněte si relaxační hudbu, nebo nenáročnou audioknihu. Tělo se vám odmění.

Obrazek prispevku 3 tipy k osobnimu rustu ktere vas opravdu posunou Zlepsete sve stravovani - 3 tipy k osobnímu růstu, které vás opravdu posunou

2. Zlepšete své stravování

Strava je důležitější, než si mnozí z nás myslí. Často do sebe hrneme ve spěchu potraviny, kde ani nečteme složení, hlavně že je žaludek plný a já mohu opět sedět 4 hodiny u klávesnice.

Přidejte více zeleniny, hlavně listové

Listová zelenina by měla být základ stravy. Špenáty, květáky, hlávkové saláty. To je to pravé ořechové pro vaše tělo. Zde získává naprosto potřebné minerální látky pro fungování těla.

Kvalitní maso

K salátu kvalitní maso? Proč ne. Základem jsou ryby. Volně žijící losos, sardinky, makrela. Toto jsou ty pravé perly jídelníčku. Najdeme zde kvalitní tuky s vhodným omega 3 a omega 6 poměrem, který je velmi důležitý. Hodně bílkovin a mnoho minerálů a stopových prvků.

Skvělé je také hovězí, vepřové a drůbeží, ale jen o prověřených zdrojů. Pokud můžete, vždy kupujte maso z farmy. Má výrazně lepší poměr omega 3 vs omega 6. Je tedy zdravější.

Přidejte přerušovaný půst

Pokud tělu dáme alespoň 16 hodin bez jídla (slazeného pití apod.), odmění se nám. Zvýší se nám inzulinová senzitivita a díky tomu budeme pravděpodobněji hubnout, sníží se nám riziko cukrovky v budoucnu a dáte tělu odpočinek k regeneraci těla.

Obrazek prispevku 3 tipy k osobnimu rustu ktere vas opravdu posunou Najdete si konicka a smerujte ho k vydelavani penez - 3 tipy k osobnímu růstu, které vás opravdu posunou

3. Najděte si koníčka a směřujte ho k vydělávání peněz

Co vás baví? Rybaření, myslivost, vaření, zahrada? V dnešním online světě se na všech informacích dá postavit příjem. Můžete mít blog o zahradničení, psát recepty na sociální sítě a nebo se chlubit výlety za rybami. První rok asi z toho nic moc nebude. Důležitá je pravidelnost a výdrž. Poté může váš malý blog, nebo profil na sociální síti nabrat několik spoluprací a vy se již nebudete muset spoléhat na příjem z málo placeného zaměstnání s protivnými kolegy a egoistickým šéfem.

Pavel Gašpar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *